Вчити мову не завжди легко, але завжди цікаво

 

 

 

Вивчення рідної мови починається з вивчення букв, складання їх у слова, читання слів та речень. Усі батьки прагнуть аби їх дитина гарно читала. Хочемо дати їм декілька порад.

1. Якщо ваша сім’я, навіть російськомовна, обов’язково влаштовуйте якщо не день українського слова для всіх членів сім’ї, то хоча б щоденну годину. Розмовляйте українською, читайте українською дітям. Це буде корисним і для вас, і для дитини.

2. Якщо дитина навчилася читати, але, прочитавши слова чи речення, майже нічого не запам’ятала, не панікуйте. На початковому етапі це нормально. З часом вона буде запам’ятовувати прочитане краще.

3. Майте терпіння. Не сваріть дитину за погане читання – адже вона й сама хоче читати краще. Не підганяйте її. Нехай читає повільно і по складах, аби правильно. Пам’ятайте, що темп читання залежить ще й від характеру дитини та її темпераменту.

4. Не примушуйте дитину читати упродовж тривалого часу. Результат з’явиться тоді, коли вона читатиме 3-4 рази на день по 10 хвилин новий текст з коротких речень, гарно проілюстрований.

5. Читайте з дитиною – разом, по черзі, змагайтесь хто прочитає краще, читайте дитині перед сном, просіть переказати прочитане чи почуте. Давайте їй можливість самій вибирати книжку, і тоді у вашій сім’ї з’явиться маленький читач.

  Таких читачів у нашому закладі багато – біля 30 у кожному класі. Формуванню їх читацьких та писемних навичок допомагає кропітка робота педагогів. Це відбувається на уроках з вивчення рідної мови як за основними підручниками, так і за посібниками: зошитами з мови та читання, зошитами з розвитку мовлення; це продовжується в позаурочний час: участь у тижні рідної мови, де діти читають вірші, виконують пісні, інсценують народні казки; участь в олімпіадах з мови та декламація віршів до дня народження Т.Г. Шевченка як у закладі, так і в районі; зустрічі з авторами дитячих книжок; написання творів, ілюстрування їх; участь у загальноукраїнському диктанті до Дня рідної мови – це ще далеко не все, чим живуть і захоплюються зо дня в день діти «Лілеї». Вони розуміють: вчити мову не завжди легко, але завжди цікаво.

 

                                                      Джемула Г.П., учитель-методист закладу