Перший раз в дитсадок до нас

Батькам, які збираються віддавати своїх дітей до дитячого садка, не зайве знати, як ліпше підготувати малят, щоб перехід до нових умов не зашкодив їхньому здоров"ю і розвитку.
 
Налаштуйтеся на те, що процес підготовки триватиме не один тиждень.Перш за все, вдома слід створити умови, схожі на ті, що будуть у садку. Познайомтеся з особливостями харчування в дитячому садку і створіть вдома наближені умови. 
 
Дитині значно легше буде пристосуватися до умов дитячого закладу, якщо в сім"ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності.  
 
Діти, які звикли до надмірної опіки, в садку почуватимуться безпорадними, самотніми і процес адаптації буде складним і болісним. 
 
 ДИТИНА ПОВИННА ВМІТИ:  
 
  Дуже важливо навчити малюка гратися. Діти, які тривало, не відволікаючись, граються іграшками, рідше згадують про розлуку з рідними і легше звикають до нового оточення.  Природно, що при вступі в дитсадок дитина повинна сама ходити на горщик або ж просити у вихователів їй допомогти.
 
Щоб зацікавити дитину дитячим садком і викликати бажання ходити туди, під час прогулянок покажіть їй будівлю дошкільного закладу, ігрові майданчики, разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя у садку. 
 
Щоб полегшити звикання, познайомте сина чи доньку з майбутнім вихователем, порозмовляйте з ним (так, щоб чула дитина) про те, що ваш малюк уже підріс і теж буде відвідувати садок, де про дітей піклується добра вихователька.  Говоріть про людей, які працюють в дитячому садку, виключно позитивно!   
 
Познайомте дитину з іншими дітьми. Якщо в дитини будуть знайомі або навіть друзі, їй легше буде влитися в дитячий колектив.  
     
Будемо сподіватися, що в результаті батьківських старань дитина сама проситиметься в дитячий садок.