Як підготувати дитину до дитсадка

 Прихід дитини до дитячого садка – важлива подія для всієї родини Якщо приділити увагу кільком речам, то адаптація в групі може бути легкою, а перебування в групі однолітків радісним

Налаштуйтеся на те, що процес підготовки триватиме не один тиждень. 

Перш за все, вдома слід створити умови, схожі на ті, що будуть у садку. Познайомтеся з особливостями харчування в дитячому садку і намагайтеся привчити дитину до дитсадківського меню. 

Дитині значно легше буде пристосуватися до умов дитячого закладу, якщо в сім"ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності. Пам’ятайте, що діти, які звикли до надмірної опіки, в садку почуватимуться безпорадними,  самотніми і процес адаптації буде складним і болісним.

Малятко, яке йде до дитячого садка, повинно вміти з незначною допомогою дорослого мити руки, дотримуючись певної послідовності, радіти чистому, красивому одягу, охайній зачісці. Правильно поводитися за столом, прагнути їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції «погодувати з ложки», користуватися чашкою.

Вчимо дитину доглядати за речами та іграшками. Разом з дорослим та за його показом вчимо складати іграшки на місця, вішати речі, ставити взуття. Вчитися за показом дорослого знімати і вдягати одяг, розстібати великі ґудзики, взуватися, знати свої речі.

 Дуже важливо навчити малюка гратися.  Діти, які тривало, не відволікаючись, граються іграшками, рідше згадують про розлуку з рідними і легше звикають до нового оточення.

Щоб зацікавити дитину дитячим садком і викликати бажання ходити туди, під час прогулянок покажіть їй будівлю дошкільного закладу, ігрові майданчики, разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя у садку.

Щоб полегшити звикання, познайомте сина чи доньку з майбутнім вихователем, порозмовляйте з ним (так, щоб чула дитина) про те, що ваш малюк уже підріс і теж буде відвідувати садок, де про дітей піклується добра вихователька, яка прогулюється і грається з дітками. У свою чергу вихователь має лагідно запевнити малюка, що тут йому буде добре.

Познайомте дитину з іншими дітьми.  Якщо в дитини  будуть  знайомі або навіть друзі, їй легше буде влитися в дитячий колектив.

Природно, що при вступі в дитсадок дитина повинна сама ходити на горщик або ж просити у вихователів їй допомогти. Батьки часто стикаються із серйозними труднощами, намагаючись привчити маля до горщика. Найкраща пора року для здійснення цієї, досить складної операції – літо. Гуляючи на вулиці, не надягайте підгузок, запасіться трусиками, і поступово, хоча й не обійдеться без проблем, дитина зрозуміє, як незручно ходити в мокрих штанцях, і стане просити вас  допомогти.

Говоріть про дитячий садок тільки позитивне.  Будемо сподіватися, що в результаті батьківських старань дитина сама проситиметься в дитячий садок. Наступна важлива тема – як адаптувати дитину до дитсадка. Про це ми поговоримо в наступній статті.

Світлана Овсієнко, психолог