Недостатньо бути добрими, треба ще й творити добро...

 Правове виховання дітей дошкільного віку.

         Згідно плану роботи навчального закладу в листопаді місяці проводилась тематична перевірка дошкільних груп з правового виховання. 
         В ході перевірки весь педагогічний колектив активно співпрацював з даного питання, а саме: проводились консультації, виставка наочних та стимульних матеріалів з правового виховання, що використовуються в роботі вихователів з  дошкільнятами, відкриті заняття, бесіди, і як підсумок - пройшло обговорення питань правової освіти на педагогічній раді. 
         Слід відзначити тематику занять та дидактичних ігор, які були запропоновані  педагогами дітям.
         Вже, починаючи з наймолодших, вихователь ясельної групи Валентина Микитенко на занятті з рідної мови "Я і моя сім"я" намагалась налаштувати дітей на пізнання кожною самої себе. Малюки в ході заняття розповідали про те, як звати татусів, матусь, братиків, сестричок, друзів - однолітків в групі, вправлялися в малюванні долоньками, розказували вірш про сім"ю.
         Окремо слід  відмітити вихователя старшої групи номер 9 Олену Струкову, котра на занятті на тему: "Захистіть  мене від зла, бо дитина я мала", використовуючи прийом змагальності та сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, створила дієву атмосферу  пізнання маленьких правознавців. 
           Використовуючи засоби театралізованої діяльності та казки, вихователь старшої групи  номер 2 Олена Лукашенко на занятті "Ми хочемо рости і жити у добрі" ввела дітей в країну правознавства, добра, розуміння та відчуття потреби поважати один одного.
          Як завжди, цікавим за змістом та класичним щодо використання дидактичних методів та прийомів подачі теми дітям було заняття "Найдорожча в світі - Україна" у вихователя молодшої групи номер 8 Тетяни Коваленко. В гості до дітей прийшла лялька, що розповідала про своє ім"я та співала про Україну, про любов до рідної Батьківщини маленьких українців.
          Про сім"ю та права дітей, про необхідність творити добро в колі друзів на своїх заняттях з дітьми розповіли вихователь молодшої групи номер 1 Олена Друзь та вихователі середньої групи номер 6 Раїса Титаренко і Євгенія Нестеренко.
           А вихователь середньої групи номер 3 Ольга Янко дуже вдало та ніжно донесла дітям про значення кожної народженої дитини, про особливість їх імен та прав дітей від народження. Вихователь відшукала  найщиріші слова та продемонструвала такі близькі для розуміння дітей позитивні емоції. 
       Всі члени педагогічного колективу з великою зацікавленістю приймали участь в обговоренні такого важливого питання на педагогічній раді та напрацювали дієві рішення щодо удосконалення питань правової освіти  в нашому закладі. Особливо наголошували на необхідності формувати у дітей не лише знання про права та свободи, а й на широкий спектр обов"язків підростаючого покоління. І головним гаслом правового виховання визначечено - не  достатньо вчити дітей бути добрими, але ще й уміти творити добро!