Правопівкульне малювання – приплив сил і натхнення

           Метод правопівкульного малюваня, разроблений художником Бетті Эдвардс на основі досліджень лауреата Нобелівської премії Роджера Сперрі. В його основі лежать дані вивчення  функцій правої і лівої півкуль мозку. Як відомо, у більшості людей ведучим являється ліва півкуля, яка відповідає  за мову, логічне мислення, вона ж грає важливу роль у виробленні механізмів психологічного захисту. Західний спосіб життя сприяє домінуванню лівої півкулі над правою, тобто раціонального над творчим.

   Права півкуля відповідає за візуальне  сприйняття, являється носієм творчого потенціалу особистості. Права півкуля не уміє обманювати, вона живе без ілюзій, тому цей метод дозволяє не тільки навчитися реалістично зображати предмети, але і  бути в ладу з самим собою.

   Засвоївши кілька простих технік малювання,  можна підвищити активність правої півкулі до рівня  повної гармонії обох півкуль. Правопівкульний режим дуже економічний. Коли ви творите, ви не втомлюєтесь. Протягом 5-10 хвилин малювання  можна відновити себе, зняти втому після важкого робочого дня. Права півкуля відповідає  за наші емоції, за естетичну насолоду, задоволення. Коли активізується права півкуля, людина починає бачити як  художник: предмети в об’ємі, глибину картини, переходи кольорів і інше.

    Коли ви занурюєтесь в правопівкульний режим, все малюється начебто  само, по собі, опираючись на ваші внутрішні образи, ви перебуваєте в режимі творчого польоту і можете довгий час працювати без втоми. Творчий стан переноситься на всі сфери Вашого життя: відносини, роботу, кулінарію, дизайн, спів, танці ...

     Ви починаєте більше вірити у свої сили і в те, що Ви – ТВОРЧА людина.

   Удосконалюється інтуїція і надчутливість. У вас відкривається бачення: світ навколо стає цікавішим, яскравішим, смачнішим.

    Семінар – тренінг для педагогів та помічників вихователів, який проводився в закладі освіти 8 та 10 січня 2013 року, був направлений на активізацію власних творчих ресурсів, розвиток креативності, зняття стереотипів сприйняття, мислення,  створення умов для активізації здатності знаходити нетривіальні рішення, зняття бар"єру: "Я цього не вмію", і досягнення результату: "У мене вийшло!"   Тепер працівники  можуть самі навчити цьому методу родичів, друзів і знайомих. В процесі роботи піднімається настрій, тому що результат видно відразу.

Картини виходять швидко, поліпшується самопочуття, з"являється натхнення, відчувається творчий підйом. Такі заняття будуть проводитись і з вихованцями СНВК «Лілея».

Практичний психолог С.Овсієнко